Barbora 2006, aneb jachtařský týden 12.8. - 20.8.

      Devět srpnových dní tradičně patří jachtařskému soustředění na nádrži Barbora v Oldřichově u Duchcova. Během tohoto období se zde koná celkem pět závodů: Cena Duchcova (12. - 13.8.), Kontrolní závod I. (14. - 15.8.), Dálková plavba (16.8.), Kontrolní závod II. (17. - 18.8.) a Cena Teplic (19. - 20.8.).

Den první... (12.8.)

      První den soustředění, sobota 12.8., zpočátku vypadal jachtařsky neslavně. Až po 2. hodině odpolední se počasí umoudřilo a hladinu jezera zčeřil příjemný větřík. Za odpoledne se nám podařilo odjet celkem tři rozjížďky.

Nástup - takto to
všechno začalo...
...čekání na vítr

vítr nikde,
zmrzlina bodne
polední hlad
postihl i vosy
po obědě nám
trochu fouklo

Den druhý... (13.8.)

      Druhý den soustředění, kalendářně neděle 13. srpna, jakoby vypadla sobotě z oka. Alespoň zezačátku, vítr se objevil o hodinu dříve a byl krapet i silnější. Odjely se opět tři rozjížďky, za závod to bylo celkem rozjížděk šest. Závodu se zúčastnily lodní třídy Optimist, Evropa, Finn a Vaurien [čti Vorijen].

jo jo - Alena
má svátek
už letíí

a je tam!

černé mraky nevěstí
nic pěkného
a vítr nikde...

Den třetí... (14.8.)

      Třetí den soustředění, pondělí 14.8., začal druhý závod - Kontrolní závod I. Vítr přišel krátce před polednem, pofukoval vydatně a tak se za odpoledne podařily odjet celkem čtyři rozjížďky.

jdu na voduuu
to to trvá...
noční koupání

Den čtvrtý... (15.8.)

      Čtvrtý den soustředění byl na vítr asi nejvydatnější. Foukalo již dopoledne a některé posádky přísun větru již začínaly nezvládat. Odjeli jsme další čtyři rozjížďky, celkem za závod tedy osm rozjížděk. V tento den se na scéně mimo vodu objevilo malé černé kotě, které záhy obdrželo familiérní jméno Gyros a brzy si získalo oblibu u všech jachtařů.
      Následující pátý den (16.8.) byl z jachtařského hlediska nejhorším dnem soustředění. Vítr ne a ne se objevit, ale i tak se odjela jedna rozjížďka Dálkové plavby. Psána byla na 4 kola po obvodu jezera, ovšem díky zmíněné absenci větru byla zkrácena na 2 kola. Víc se neodjelo - když hlavní rozhodčí pocítil zamítavé stanovisko závodníků, tak pokus o druhou rozjížďku vzdal... Závodu se zúčastnily lodní třídy Evropa, Optimist a 420.

souboj na ostří nožů
za bojkou...
supi kolem kořisti
závodní komise
před startem
příprava na start
odstartováno!
souboj kdo z koho...
taková malá idylka...
jedeeem
poklidná to jízda...
v závěsu...
zdvořilost především
litoměřičtí...
nábytkáři jedou
křižujem
upřený pohled vpřed
krabičky od sirek
...zas nábytek

Den šestý... (17.8.)

      Šestý den soustředění začal Kontrolní závod II s větrem podobným jako den předchozí. Byl učiněn pokus vyjet na vodu a tam čekat na vítr, ovšem tento pokus skončil společnou koupelí závodníků a členů závodní komise.

vodní radovánky
za slabého větru
náš společník Gyros

večerní úklid s
asistencí sličné slečny

Den sedmý... (18.8.)

      Sedmý den byl přesným opakem dne šestého, odpoledne pofukoval příjemný vítr a závodníci se na vodě doslova vyřádili. Odjely se čtyři rozjížďky.

pod větrnými
elektrárnami
kachna a káčátka

nábytkáři

kdo je rychlejší?

Luban jedee

"výšlap" k bojce

mela na bojce

Luban při obratu

Opťáci míří k bojce

sličné slečny
na Vaurienu

Den osmý a devátý... (19. a 20.8.)

      Poslední dva dny se jela Cena Teplic. Sobota 19.8. se vyznačovala doslova letním počasím. Pro jachtaře nepříjemným průvodcem vysokých teplot je ovšem bezvětří, které se na Barboře plně projevilo. Mnozí se proto vydali na Oseckou pouť do blízkého Oseka. Nedělní počasí naopak větru přálo a tak všechny tři rozjížďky závodu se odjely právě v tento den. Závěr pobytu to byl tedy příjemný.

závěrečný nástup
závodníků
jo, na bedně je super

únava zmohla
úplně všechny

      Úplným závěrem lze konstatovat, že ačkoliv náročný den se silnějším větrem byl vždy následně vystřídán dnem s takřka bezvětřím, únava se projevila poslední den na každém účastníkovi soustředění.
      Jako Vaurienáře mne zaujaly i každoročně se objevivší zkomoleniny názvu naší lodní třídy - příkladem může být přejmenování naší lodní třídy jedním mladým jachtařem na třídu Orion. Podobnost s čokoládovou hvězdou je určitě čistě náhodná.


jachting - úvodní stránka

homepage

TOPlist